„Integracyjne podejście do pacjenta w leczeniu bólu i innych schorzeń” to tematyka sympozjum naukowego, które odbyło się 12 września 2023 r. w naszej uczelni. Gościem spotkania był prof. Edward K. Hui z UCLA Santa Monica Medical Center, który podzielił się swoimi doświadczeniami z pracy w łączeniu osiągnięć medycyny współczesnej z medycyną wschodnią.

Temat medycyny integracyjnej podjęła również dr Magdalena Kocot-Kępska z Zakładu Badania i Leczenia Bólu Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii CM UJ w Krakowie, prezes Polskiego Towarzystwa Badania Bólu. Patronat naukowy nad wydarzeniem objęli prof. dr hab. Marcin Waśko z Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Płońsku oraz prof. dr hab. Dariusz Tomaszewski reprezentujący Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej. Sympozjum było przeznaczone dla lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, studentów pielęgniarstwa, przyszłych studentów fizjoterapii oraz wszystkich zainteresowanych tematyką medycyny integracyjnej i leczenia bólu.