Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej im. I. Mościckiego decyzją Ministra Edukacji i Nauki uzyskał zgodę na utworzenie 5 letnich jednolitych studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia. W drugiej połowie sierpnia rozpoczęta będzie rekrutacja na ten nowy kierunek studiów. Absolwenci uzyskają tytuł magistra w zakresie fizjoterapii i będą przygotowani  do pracy w szpitalach, zakładach fizjoterapii i rehabilitacji medycznej, sanatoriach, ośrodkach odnowy biologicznej, a także w prywatnych gabinetach fizjoterapeutycznych.

Planowane jest uruchomienie studiów w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym dla ok. 60 studentów. Tryb stacjonarny jest bezpłatny.  Szczegóły rekrutacji będą podane wkrótce na stronie uczelni.