PUZ na XXIII Mazowieckich Dniach Rolnictwa i Jubileuszu 100-lecia doradztwa rolniczego na Mazowszu w Poświętnem

W dniach 17-18 czerwca przy sprzyjającej pogodzie, studenci kierunku Rolnictwo PUZ w Ciechanowie wzięli udział w XXIII Mazowieckich Dniach Rolnictwa i Jubileuszu 100-lecia doradztwa rolniczego na Mazowszu.

Jak co roku w gościnnym Poświętnem; wystawy zwierząt hodowlanych, doradztwo rolne, prezentacja sprzętu rolniczego, pokazy jeździectwa, kiermasze kwiatów i zdrowej żywności, występy zespołów ludowych. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele naszej Uczelni, studenci wszystkich roczników kierunku rolnictwo. Wymiana doświadczeń i informacji między rolnikami, naukowcami i doradcami rolniczymi ośrodka podczas spotkań w Poświętnem, jest zawsze bardzo pożyteczna i satysfakcjonująca dla wszystkich. Przekazywane informacje o wykonanych zabiegach agrotechnicznych, charakterystyki prezentowanych odmian roślin uprawnych i wiele innych wiadomości są cenną wskazówką w codziennej pracy rolnika. Nasi studenci wzięli udział w interesującej i dydaktycznie ważnej imprezie, uczestnicząc w oferowanych przez MODR w Poświętnem formach edukacyjnych. Jak co roku stoisko promocyjne Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie cieszyło się zainteresowaniem zwiedzających.