WYJAZD NAUKOWY STUDENTÓW W RAMACH DZIAŁALNOŚCI Studenckiego Koła Naukowego PASIEKA

W dniach od 8 do 9 kwietnia 2023 r. studenci należący do Studenckiego Koła Naukowego PASIEKA w ramach środków przeznaczonych na działalność Koła odbyli wyjazd naukowy do Pasieki Zarodowej "Pożóg" w Końskowoli, specjalizującej się w hodowli matek pszczelich rasy kaukaskiej oraz kraińskiej. Pasieka działa nieprzerwanie od 1958 roku i zajmuje się prowadzeniem hodowli zarodowej, wdrażaniem do pasiek nowoczesnych metod gospodarki pasiecznej, prowadzeniem szkoleń i opracowywaniem wydawnictw z zakresu pszczelnictwa.

Członkowie koła mieli możliwość wysłuchać interesującego wykładu Pana Michała Chabrosa, zajrzeć do uli z rodzinami pszczelimi, czy obejrzeć sprzęt służący do inseminacji pszczół.

Drugiego dnia studenci odwiedzili laboratorium badania produktów pszczelich HoneyLab w Puławach, gdzie mieli okazję zapoznać się z metodyką prowadzonych tam badań, obejrzeć wyposażenie laboratorium, oraz wysłuchać wykładów dr inż. Waś i dr inż. Teppera na temat jakości i metod badań miodu i wosku pszczelego ( https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid07QMUFkYJEF6CPM9ZfMMzQKWhC6qNbuL1nVWJkxKHrHRwg4iSjQfw2KmeZ39qroF6l&id=100063968746415 )

Była także okazja do zwiedzenia starówki w Lublinie, czy zabytkowego Kazimierza Dolnego.

Opiekunami naukowymi podczas wyjazdu byli:
dr inż. Zbigniew Pawlonka (opiekun naukowy Studenckiego Koła Naukowego PASIEKA),
dr hab. inż. Anna Sikorska, prof. PUZ