Juwenalia PUZ im. Ignacego Mościckiego 2023 już za nami

Po przerwie spowodowanej pandemią powróciła długo wyczekiwana przez studentów impreza integrująca środowisko PUZ w Ciechanowie. Tegoroczne Juwenalia były po raz pierwszy wydarzeniem dwudniowym.

W dniu 11.05.2023 Turniej Strzelecki o Puchar Rektora PUZ w Ciechanowie odbywający się na terenach rejonowego oddziału PCK rozpoczął dwudniowy cykl wydarzeń, w ramach Juwenaliów 2023. W turnieju cieszącym się dużym zainteresowaniem wzięło udział ponad 60 zawodników i zawodniczek. Zwycięzcą został Mateusz Wazagow z I roku informatyki.

Kolejne wydarzenie sportowe to odbywający się o godz. 16.00 na Stadionie MOSIR mecz piłki nożnej Urząd Miasta Ciechanów kontra Państwowa Uczelnia Zawodowa w Ciechanowie. Bardzo wyrównany i emocjonujący mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem. Po serii rzutów karnych zwyciężyli studenci. Bohaterem spotkania został bramkarz Łukasz Gorczyński - student pielęgniarstwa. Wydarzenie miało charakter otwarty, a organizatorzy do wspólnej zabawy ze studentami zaprosili wszystkich mieszkańców.
Po sportowych emocjach przyszedł czas na grilla i spotkanie integracyjne na terenach PCK, podczas którego Rektor Grzegorz Koc wręczył wszystkim uczestnikom Turnieju Strzeleckiego pamiątkowe dyplomy.

12 maja (piątek) Juwenalia przeniosły się na dziedziniec Zamku Książąt Mazowieckich. Spotkanie rozpoczął Quiz wiedzy o Uczelni i szkolnictwie wyższym, zatytułowany „Awantura o kasę”.
Od godz. 18.30 trwały koncerty dla studentów i mieszkańców Ciechanowa. W tym roku po raz pierwszy podczas imprezy studenckiej wystąpiło młodsze pokolenie uczniów miejskich szkół ponadpodstawowych: „Krach Band" I Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie oraz „BlackSheep" Zespołu Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie. Na scenie zagrały też lokalne zespoły muzyczne: „Kucanki” i zespół „Skóra”. Występujące zespoły zostały gorąco przyjęte przez licznie przybyłą na dziedziniec zamkowy publiczność.

Około godziny 21.00 wszystkich uczestników zgromadzonych w murach zamku uroczyście powitali Rektor PUZ dr inż. Grzegorz Koc, Prorektor prof. dr hab. Leszek Zygner, oraz Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński. Zgodnie z tradycją prezydent przekazał symboliczne klucze do miasta będące atrybutem władzy w ręce studentów. Klucze odebrali studenci na czele Pauliną Zbirowską Przewodniczącą Samorządu Studentów.

Gwiazdą tegorocznych Juwenaliów był zespół Brathanki, który zagrał swoje największe przeboje „Czerwone korale”, „W kinie, w Lublinie - kochaj mnie”, „Za wielkim morzem ty”. Bardzo widowiskowy występ, gra kolorowych świateł i dynamiczna muzyka to wszystko zachęciło zgromadzonych do wspólnej zabawy. Gratulacje dla studentów za wzorową organizację i bardzo dobry dobór tegorocznych wykonawców. Serdeczne podziękowania dla współorganizatorów wydarzenia Urzędu Miasta Ciechanów i Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Dziękujemy bardzo również przyjaciołom Uczelni, firmom Browar Ciechanów, Cedrob S.A, Miastu i Gminie Glinojeck oraz Gminie Opinogóra Górna.