Delegacja PUZ w Bułgarii

W drugiej połowie marca 2023 roku przedstawiciele Zakładu Logistyki i Zakładu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych uczestniczyli w wyjeździe dydaktycznym w ramach programu Erasmus+.

Tym razem wykładowcy naszej Uczelni połączyli siły z wykładowcami Narodowego Uniwersytetu Wojskowego im. Wasiła Lewskiego (Vasil Levski National Military University) w Wielkim Tyrnowie (Veliko Tarnovo) w Bułgarii. Szefowa naszej delegacji - Dziekan Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych – dr Renata Dzik przeprowadziła zajęcia na temat nowoczesnych metod zarządzania projektami inwestycyjnymi, a mł. insp. Anna Ostrowska przedstawiła słuchaczom problematykę dowodu z opinii kryminalistycznej w polskim prawie karnym. Insp. mgr Grzegorz Grabowski podzielił się z wiedzą na temat filarów bezpieczeństwa ruchu drogowego i ich wpływu na kształtowanie pozytywnych trendów w zakresie minimalizacji ryzyka, a dr Rafał Bartłomiej Panfil wraz z bułgarskimi kadetami poszukiwał odpowiedzi na pytanie o naturę człowieka w kontekście bezpieczeństwa i jego skłonnościach do podejmowania ryzyka. Wyjazd do Bułgarii zaowocował również nowymi kontaktami, pomysłami i planami przedsięwzięć naukowych.