inline 9

01.02.2023 r. w budynku głównym PUZ w Ciechanowie rozegrany został turniej szachowy o Puchar Rektora. Turniej skierowany był wyłącznie dla naszych studentów. Pomysłodawcą rozgrywek był Patryk Skowroński, student III roku Ekonomii, a głównym organizatorem samorząd studencki na czele z przewodniczącą Pauliną Zbirowską i pełnomocnik Rektora do spraw sportu Mirosław Boniakowski.

Chęć uczestnictwa w zawodach zadeklarowało 10 graczy, którzy wzięli udział w zmaganiach systemem „szwajcarskim” na dystansie 5 rund. Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy, a pierwszych pięciu zawodników nagrody pieniężne.Dodatkowo zwycięzca turnieju otrzymał z rąk Rektora puchar.

Zawody prowadzone pod czujnym okiem sędziego pana Mariana Rutkowskiego zgłoszone były do Polskiego Związku Szachowego, co skutkowało tym, że uczestnicy mogli otrzymać kategorie szachowe. I tak zwycięzca otrzymał IV kategorię szachową, a czterech pozostałych V kategorię szachową.
Klasyfikacja końcowa turnieju:

•  I miejsce Patryk Skowroński